Wszystko co musicie wiedzieć o pozycjonowaniu strony www

Jeśli jesteście właścicielami jakiejkolwiek strony internetowej, nieważne czy jest to blog, czy sklep internetowy, to z pewnością spotkaliście się już z terminem pozycjonowanie strony. Być może próbowaliście też samodzielnie przeprowadzić ten proces i być może odnieśliście też sukces. W tym drugim przypadku wiecie już zapewne o seo na tyle dużo, nie właściwie nie potrzebujecie już czytać o podstawach.

W innym przypadku, niniejszy poradnik z pewnością bardzo wam się przyda.

Zacznijmy od początku. Pozycjonowaniem nazywamy taki proces, który w rezultacie sprawi, że internauta, wpisując w okno wyszukiwarki odpowiednie hasło, znajdzie taki wynik wyszukiwania, który doprowadzi go właśnie do naszej strony internetowej. Krótko mówiąc jest to przeprowadzanie czynności sprawiających, że nasza strona będzie wyglądała atrakcyjnie nie tylko w oczach czytelnika ale również w „oczach” robotów wyszukiwarki internetowej.

Na proces ten składa się cała masa czynności i całość potrafi być niezwykle skomplikowana. Jeśli nie macie ochoty sami wykonywać żmudnego i czasem bardzo trudnego pozycjonowania to z pewnością wyręczy was w tym dowolna agencja seo. Może przeprowadzić audyt w sklepie internetowym lub inną analizę.

Żeby wasza strona www znajdowała się wysoko w wynikach wyszukiwania Google (jedynej, liczącej się w tej chwili wyszukiwarki internetowej) musicie przede wszystkim zadbać o jej optymalizację. Chodzi tu o takie jej skonstruowanie, żeby nie tylko szybko się wczytywała, ale żeby zarówno robot wyszukiwarki jaki i odwiedzający ją internauta, dokładnie wiedział gdzie się aktualnie znajduje i o czym traktuje podstrona, którą czyta. W tym celu trzeba zadbać o odpowiednie opisanie tytułów, nagłówków, zdjęć i takie skonstruowanie treści, aby zawierała odpowiednią ilość i zagęszczenie „słów kluczowych”, czyli po prostu była „na temat”. Treść strony, czyli tzw. „content” to z pewnością sprawa najważniejsza, bo należy pamiętać, że każda strona internetowa powinna być robiona z myślą o ludziach, a nie o wyszukiwarkach. Dobra treść z pewnością zaprocentuje całą masą odnośników, które inni blogerzy czy osoby piszące na forach będą umieszczać w różnych miejscach w internecie.

Im większa liczba tych linków i z im lepszych miejsc one prowadzą, tym lepiej. Serwis polecany przez inne popularne strony jest traktowany jako bardziej wartościowy i promowany przez wyszukiwarkę wyższymi pozycjami.

Najważniejsze jest, żeby nie przesadzić nie tylko z optymalizacją, ale również i z linkami prowadzącymi do naszej strony. Nienaturalne działania, mające wpłynąć na pozycję serwisu są niezgodne z regulaminem google.